Panele z mchu na ścianę- 8 największych korzyści (część 1.)
Darmowa wysyłka 0zł przy zamówieniach od 5,01kg

Panele z mchu na ścianę- 8 największych korzyści (część 1.)

panele z mchu

Zielone panele z mchu na ścianę szturmem podbijają rynek interior design. Coraz więcej osób decyduje się na zainstalowanie ich nie tylko w swojej firmie czy biurze, ale także mieszkaniu. Marzy ci się dekoracja z chrobotka we własnym wnętrzu, ale zastanawiasz się, czy jest wart twoich pieniędzy? W tym oraz następnym artykule przedstawimy ci 8 największych zalet paneli z mchu stabilizowanego!

Zieleń we wnętrzu a twoje samopoczucie

panele z mchu stabilizowanego chrobotek

Pierwszym plusem zielonych paneli dekoracyjnych z chrobotka jest ich dobroczynny wpływ na samopoczucie. W czasach, gdy większości z nas trudno znaleźć chociaż chwilę na odpoczynek na łonie natury, zieleń we wnętrzu jest ogromnie pożądana. Nie od dziś wiadomo, że roślinność pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne i fizyczne.

Duńscy naukowcy z Uniwersytetu Aarhus, chcąc sprawdzić wpływ zieleni na zdrowie psychiczne człowieka, poddali badaniom przeszło milion osób. Analiza wykazała, że dostęp do terenów zielonych zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób psychicznych o ponad 50%. Z kolei badania przeprowadzone wśród pacjentów szpitala Trust Hospital w Pakistanie dowiodły, że obecność zieleni może poprawić stan zdrowia osób hospitalizowanych. 

Pozytywny wpływ na kondycję zdrowotną to nie jedyna korzyść z posiadania wiecznie żywej zieleni w domu. Efektowny panel z mchu pozwoli ci stworzyć niepowtarzalny klimat w swoim salonie bądź sypialni. Trójwymiarowość, soczyste kolory i nieregularne kształty chrobotka skutecznie przykuwają wzrok i zapewniają doskonałe wrażenia estetyczne. Możesz być pewny, że obraz lub ściana z mchu stabilizowanego w twoim mieszkaniu przyciągnie uwagę gości i wywoła mnóstwo pytań!

Zero wysiłku, maksimum efektu

Jeśli jesteś miłośnikiem roślin zapewne dobrze wiesz, ile czasu i wysiłku wymaga ich pielęgnacja. Regularne podlewanie, przesadzanie, podcinanie i inne tego typu zabiegi mogą stanowić nie lada wyzwanie, zwłaszcza gdy często przebywasz poza domem, masz napięty plan zajęć lub po prostu zdarza ci się zapominać o takich czynnościach. A może należysz do osób, które „nie mają ręki do roślin”? To tylko kilka sytuacji, w których dekoracja z chrobotka okaże się strzałem w dziesiątkę! Czy mech chrobotek trzeba podlewać lub w inny sposób pielęgnować? Nie. Mech stabilizowany zostaje poddany swoistemu procesowi uśpienia w wyniku którego staje się trwały i… samowystarczalny! Przy zerowym wysiłku możesz cieszyć się piękną, soczystą zielenią w swoim otoczeniu nawet przez kilkanaście lat.

Panele z mchu na ścianę jako naturalny filtr powietrza

Kurz i zanieczyszczenia to zmora nie tylko alergików. Nawet najpiękniejsze dekoracje we wnętrzu mogą stać się uciążliwe, gdy gromadzą zanieczyszczenia na swojej powierzchni. Decydując się na obraz z chrobotka lub panele z mchu stabilizowanego nie musisz się tego obawiać! Mech nie przyciąga kurzu, a ponadto jest pozbawiony szkodliwych substancji i chemikaliów, które mogą być drażniące dla osób ze skłonnością do alergii. Można nawet powiedzieć, że mech działa niczym naturalny filtr powietrza. W przeciwieństwie do roślin doniczkowych nie zużywa w nocy tlenu, dlatego zielona ściana z chrobotka o dużej powierzchni nie wpłynie negatywnie na twoje samopoczucie. Wręcz przeciwnie – sprawi, że jakość powietrza w twoim mieszkaniu znacznie się poprawi!

W sypialni, salonie, a może w łazience?

panel z mchu na ścianę w łazience

Każda żywa roślina potrzebuje chociaż minimalnego dostępu do światła słonecznego. Niektóre z nich muszą znajdować się w miejscu o dużym stopniu nasłonecznienia, aby prawidłowo się rozwijać. Te specyficzne wymagania mogą powodować pewne komplikacje, ponieważ nie każde pomieszczenie w mieszkaniu jest w stanie zapewnić roślinom odpowiednie warunki do życia. Czy to znaczy, że musisz zrezygnować z zieleni wszędzie tam, gdzie panuje niedobór światła słonecznego lub jego zupełny brak? Wcale nie! Wyjątkową zaletą, którą posiadają panele z mchu na ścianę jest fakt, że mech stabilizowany nie przeprowadza procesu fotosyntezy. W praktyce oznacza to, że nie potrzebuje słońca i doskonale czuje się nawet w miejscach mocno zacienionych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by panel z mchu dekoracyjnego zainstalować w łazience z małym oknem czy w ciemnym przedpokoju. Kolor i strukturę chrobotka można dodatkowo wyeksponować przy użyciu sztucznego oświetlenia. Dzięki temu będzie prezentować się jeszcze bardziej spektakularnie!

To zaledwie kilka z wielu zalet chrobotka reniferowego. Potrzebujesz więcej argumentów, by przekonać się, że warto posiadać panele z mchu stabilizowanego w swoim mieszkaniu? Zapraszamy do lektury kolejnego wpisu, z którego dowiesz się o jeszcze innych korzyściach zielonych ścian z chrobotka.