Obraz z mchu - jak zrobić go samodzielnie?
Darmowa wysyłka 0zł przy zamówieniach od 5,01kg

Obraz z mchu – jak zrobić go samodzielnie?

obraz z roślin w ramie

Mech w ostatnich latach zyskuje na popularności wśród najbardziej kreatywnych projektantów wnętrz. Jego zalety, a także ogrom możliwości wykorzystania go w praktycznie każdej przestrzeni sprawiają, że podbił rynek interior design. Coraz więcej osób decyduje się na zainstalowanie paneli z mchu w swoim mieszkaniu lub firmie. Niektórzy wolą jednak mniejsze dekoracje. W takiej sytuacji idealnym wyborem okazuje się obraz z mchu stabilizowanego w ramie, który nie zajmuje dużo miejsca i jest tańszy niż wielkoformatowy panel. Jeżeli jesteś miłośnikiem projektów DIY i tworzenie kompozycji florystycznych to twój konik, być może zechcesz zrobić obraz z mchu samodzielnie. W jaki sposób? Dowiesz się z tego artykułu!

Mech na ścianę i nie tylko

obraz z chrobotka w dębowej ramie na ścianie z czerwonej cegły

Najbardziej popularną metodą wykorzystania mchu dekoracyjnego jest wyściełanie nim ścian i innych dużych powierzchni we wnętrzach. Żeby jednak wykorzystać w swoim wnętrzu mech, nie trzeba od razu zakrywać nim dziesięciu metrów kwadratowych ściany. Można również zdecydować się na obraz z mchu. Oczywiście w naszej ofercie znajdziesz gotowe obrazy z propozycjami kompozycji przygotowanymi przez naszych florystów. W swoich pracach pokazują oni, że można nie tylko wykorzystywać jeden rodzaj mchu do stworzenia obrazu, ale i mieszać. Mieszać kolory, ale również rodzaje. Mech płaski, poduszkowy i chrobotek w jednej kompozycji, połączone ze sobą ze smakiem, mogą naprawdę imponować i robić świetne wrażenie! Klasyczne zielone kolory mchu różnią się od siebie odcieniami. W naszej ofercie znajdziesz chrobotek w zielonej barwie wiosennej, jabłkowej i ciemniej. To również można wykorzystać tworząc kompozycję bardzo zbliżoną do tej, którą możemy spotkać w lesie. Natura przecież nie jest jednokolorowa, a ma niezliczoną ilość odcieni, rodzajów i mutacji. 

„To nie jest tak, że musisz zdawać się na nasze pomysły. Przecież każdy z nas może mieć inny pomysł jak zaaranżować swoje wnętrze i jak zrobić obraz z mchu. Taki, na który nikt inny nie wpadnie!” (specjalista Scandinavian Moss)

Obraz z mchu chrobotka? Zrób go sam!

U nas kupisz wszystkie niezbędne rzeczy, by wykonać obraz z mchem – od mchu chrobotkowego, poduszkowego i płaskiego, przez różnego rodzaju ramki, po klej florystyczny, który najlepiej sprawdza się w montażu. Doradzimy również jak obejść się z naszym mchem, żeby najefektywniej go wykorzystać. Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania. Przez lata pracy z chrobotkiem, mchem płaskim i poduszkowym, przerobiliśmy tyle tematów, pomysłów i problemów, że śmiało możemy nazwać się ekspertami w tym temacie. Nie martw się, że po zakupie tak osobliwego produktu, jakim jest mech, zostaniesz z nim pozostawiony sam sobie i będziesz zdany na szukanie odpowiedzi na swoje pytania w Internecie. My podpowiemy, jak zrobić obraz z mchu chrobotka czy inne kompozycje! 

„Jesteśmy po to, żeby nie tylko sprzedać Ci produkt, ale również przeprowadzić przez całą drogę instalacji go w wybranym przez Ciebie miejscu.” (specjalista Scandinavian Moss)

Obraz z mchu DIY – instrukcja krok po kroku

jak zrobić obraz z mchu chrobotek

Jak zrobić obraz z mchu? Oto krótka instrukcja!

  1. Przygotuj ramkę z płytą korkową w dowolnym rozmiarze. Najlepiej sprawdzi się proponowana i sprzedawana przez nas ramka do obrazu z mchu z chroniącym przed oddawaniem wilgoci podłożem.
  2. Weź główkę chrobotka czy innego wybranego przez ciebie porostu i dokładnie oczyść ją z igliwia oraz innych zanieczyszczeń. W razie potrzeby przytnij kępkę na preferowaną wysokość.
  3. Końcówkę kępki pokryj klejem florystycznym używając w tym celu pistoletu do kleju na gorąco. Przyklej kępkę do podłoża i przytrzymaj kilka sekund, by mech dobrze przytwierdził się do płyty.
  4. Powtarzaj powyższe kroki tak długo, aż cała płyta będzie pokryta mchem. Od ciebie zależy, czy zdecydujesz się na chrobotek w jednym kolorze, czy w kilku wariantach kolorystycznych. Kępki przyklejaj ciasno, blisko siebie, by uniknąć nieestetycznych luk.
  5. Wedle upodobania możesz uatrakcyjnić obraz przyklejając do niego kawałki kory dębowej i rośliny stabilizowane. Dobrym wyborem będzie amarantus, paproć skórzasta, róża jerychońska, languinosa lub inna roślina z naszej oferty.

Tą prostą metodą stworzysz wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju obraz z mchem! Przekonasz się, że to świetna zabawa, a jednocześnie bardzo relaksujące zajęcie. Możesz również wykazać się kreatywnością i do stworzenia obrazka wykorzystać wymyślony przez siebie materiał. My z chęcią podpowiemy, czy naszym zdaniem twój pomysł się sprawdzi.