Home
Darmowa wysyłka 0zł przy zamówieniach od 5,01kg

Mech Chrobotek

Dzień dobry! Jesteś na stronie Hurtowni Mchu Premium i oficjalnego dystrybutora Scandinavian Moss na Polskę. W sprzedaży:
Mech Chrobotek na Wagę | Panele z Mchu | Mech Poduszkowy | Mech Płaski | Obrazy z mchu | Akcesoria do Montażu

Czy mech jest prawdziwy? Czy trzeba go pielęgnować?

Ściany z mchu to nowoczesna forma dekoracji ścian, coraz bardziej popularna wśród aranżacji topowych architektów i strefy designu wnętrzarskiego. Mech jest prawdziwy i naturalny. Pochodzi z norweskich polan. Poza tym, że można mieć kawałek leśnej przyrody we własnym domu czy biurze, to mech chrobotek nie wymaga żadnej pielęgnacji w odróżnieniu do innych roślin. Ponadto nie stanie się siedliskiem żadnych insektów, grzybów czy pleśni, ponieważ jest trwale zaimpregnowany.

Co wyróżnia Scandinavian Moss?

Jako hurtownia mchu skandynawskiego gwarantujemy najniższą cenę na rynku polskim. Jakość importowanego przez nas mchu określana jest jako premium. W odróżnieniu od mchu polskiego, który jest pod ochroną, mech norweski może być legalnie zbierany na prywatnych polanach. Posiadamy najwyższe w Europie zagęszczenie mchu na panelu mierzone w kg/m2.

Panele Scandinavian Moss

Panele z mchu to całkowicie nowatorski produkt wykonany ręcznie przez naszych florystów. Zielone panele 3D wykonane są z lekkiej i wytrzymałej płyty wilgocioodpornej o wymiarze 50x50 cm i grubości 1cm. Na niej osadzony jest mech o grubości ok. 6 cm. Panele mają właściwości akustyczne. Mech chrobotek jest miękki i przyjemny w dotyku a jego struktura jest pierzasta w formie gęsto osadzonych między sobą pojedynczych kępek. Obrzeża gotowych paneli celowo nie są wykończone mchem, dzięki czemu można je łączyć między sobą, tworząc jednolitą, zwartą powierzchnię - ścianę z mchu. Panele zostały tak zaprojektowane by montaż można było wykonać we własnym zakresie w prosty i szybki sposób.

Kolorystyka mchu

Kolorystyka chrobotka dostępna jest w kilku wariantach. Kolor mchu uzyskuje się za pomocą naturalnych, organicznych barwników, ponieważ naturalny Scandinavian Reindeer Moss jest zbliżony do koloru białego. Dzięki temu, że produkt jest w 100% naturalny kolorystyka mchu nie jest jednorodna. Mech norweski czy też pochodzący ze Szwecji lub Finlandii nie jest w stanie wchłaniać barwnika jednakowo, co daje efekt naturalnego zabarwienia jaki występuje w naturalnej przyrodzie.

Certyfikaty

Nasz mech chrobotek norweski posiada certyfikaty:
 • Niepalności NS-EN ISO 11925-2:2010 (SP Fire Research AS)
 • Zarządzania jakością ISO 9001:2008 (DNV GL)
 • Zarządzania jakością ISO 14001:2004 (DNV GL)
*Certyfikat wysyłany na życzenie klienta wraz z towarem

Panel z mchu NA WYMIAR

Panel ścienny z mchu chrobotka jasnego NA WYMIAR

824.50 / 0,5m2

Panele z mchu chrobotka przeznaczone do samodzielnego montażu wykonane są z lekkiej i wytrzymałej płyty (wilgocioodpornej) o wymiarze dowolnym z ograniczeniem do pow. 150x50cm i grubości płyty 0,5cm. Na płycie osadzony jest chrobotek grubości ok. 5-6 cm. W przypadku większych paneli z mchu, dzielone są na mniejsze moduły, ułatwiając montaż i transport. Mech chrobotek ze względu na swoją pierzastą i miękką strukturę, zazębia się na łączeniach, dzięki czemu nie widać ich po montażu. Obrzeża paneli nie są wykończone chrobotkiem, dzięki czemu można je łączyć między sobą, tworząc jednolitą, zwartą powierzchnię wyglądającą niczym ściana z mchu. Montaż paneli z mchu jest prosty i błyskawiczny.

Powierzchnia (m2)
Suma
Opis

Panel z mchu chrobotka na wymiar na zieloną ścianę

Panel z mchu na wymiar wykonany na płycie wilgocioodpornej. Można stosować do łazienek i SPA. Najwyższa gęstość mchu na m2 w tej cenie w Polsce. Panel z mchu chrobotka jest solidnie wykonany, mech jest zwarty a jego powierzchnia sprężysta. Wykonany tylko z oryginalnego Scandinavian Reeindeer Moss jakości Premium. Z paneli można tworzyć zieloną ścianę mchu, ponieważ obrzeża są tak przygotowane by po ich połączeniu mech się scalił i tym samym stworzył zwartą, równą powierzchnię.
Kolorystyka dostępna jest w kilku wariantach. Kolor mchu uzyskuje się za pomocą naturalnych, organicznych barwników, ponieważ naturalny scandinavian reindeer moss jest zbliżony do koloru białego. Dzięki temu, że produkt jest w 100% naturalny kolorystyka mchu nie jest jednorodna. Mech nie jest w stanie wchłaniać barwnika jednakowo, co daje efekt naturalnego zabarwienia jaki występuje w przyrodzie.

 • Rodzaj zakupu: Produkt na zamówienie
 • Wykonanie: Panel ścienny wykonywany ręcznie
 • Przeznaczenie: na ściany i sufity do układania i łączenia ze sobą
 • Wymiary: na wymiar (w przypadku wymiarów powyżej 150 x 50 cm, panele dzielone są na mniejsze części)
 • Grubość panelu: 6 cm z płytą wilgocioodporną
 • Grubość płyty: 0,5 cm
 • Struktura mchu:  pierzasta, złożona z kępek
 • Wykończenie obrzeży mchem: Nie
 • Rodzaj porostu: chrobotek reniferowy
 • Kolorystyka: jasnozielony
 • Waga panelu: dowolna
 • Czas realizacji: max 2 tygodnie

zielone ściany / zielona ściana / mech na ściany / ściany z mchem / mech ścienny / ściana z mchu / chrobotek na ścianę / ściany z chrobotka / mech na obraz / mech do dekoracji ściany / kostki z mchem na ściany / dekoracja z mchu na ścianę / mech do ścian /

Informacje dodatkowe
Waga5 kg
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Panel ścienny z mchu chrobotka jasnego NA WYMIAR”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *
Dostępne rodzaje mchu

naturalna roślina nie wymagająca podlewania

100% Naturalny

W 100% prawdziwy naturalny mech chrobotek ang. Reindeer Moss (Cladonia rangiferina) jest miękki i przyjemny w dotyku.
thumb-up

Bezobsługowy

Norweski Reindeer Moss nie wymaga jakiejkolwiek pięlęgnacji. Nie potrzebuje światła, podlewania ani przycinania, ponieważ jest trwale zaimpregnowany.
mech i kurz

Antystatyczny

Mech chrobotek posiada właściwości antystatyczne. Nie zbiera kurzu.
wind-sign

Oczyszcza powietrze

Przez cały cykl wchłaniania i uwalniania wilgoci z otoczenia filtrowane są cząsteczki powietrza.
roślina dobra dla alergików

Hipoalergiczny

Mech Chrobotek nie wywołuje alergii. Nie zawiera toksycznych chemikaliów i jest bezpieczny dla dzieci i zwierząt. Nie jest jadalny.
wchłania wilgoć

Wskaźnik wilgotności

Mech chrobotek wysycha, gdy wilgotność powietrza spadnie poniżej 40% a miękkość uzyskuje przy wilgotności powyżej 40% czyli standardowej wilgotności w pomieszczeniach mieszkalnych.
panele akustyczne

Dzwiękochłonny

Doskonały absorber dźwięku. Wchłania drgania nawet do 2x więcej niż inne panele 3D o tej samej wielkości i grubości.
plant-on-a-hand

W zgodzie z naturą

Nasz Mech Chrobotek pochodzi z plantacji skandynawskich i jest zbierany zgodnie z obowiązującymi przepisami. Do uzyskiwania kolorów wykorzystywane są naturalne barwniki.


Innowacyjna struktura absorbcji dźwięku

Długi czas pogłosu to jeden z najczęstszych problemów akustycznych z jakimi borykają się projektanci wnętrz. Nowoczesna architektura wprowadziła przestronne wnętrza, którym towarzyszą twarde i płaskie powierzchnie, które mogą być przyczyną długiego czasu pogłosu oraz irytującego echa. Firma Scandinavian Reindeer Moss opracowała bardzo skuteczny absorber dźwięku pochłaniający pogłos i echo z otoczenia - panele z mchu.

Zalety produktu stanowi wysokiej jakości płyta ekspandowana oraz idealna struktura komórkowa porosta, która została rozłożona w odpowiedniej gęstości wewnętrznej. Mech chrobotek, który jest wykorzystywany do paneli 3D został wyselekcjonowany spośród całych rocznych zbiorów. Przy wykonaniu panelu 3D stosowany jest ten z późnego okresu, najbardziej dojrzały o strukturze mocno rozgałęzionej.

panele-z-mchu-na-wymiar
Kwadrat 50/50Prostokąt 100/50Panel na wymiar
Wymiar50x50 cm100x50 cmDowolny
Wysokość 6 cm6 cm6 cm
~Waga2,4 kg4,8 kg9,6 kg/m2
Cena netto324,39 zł648,78 zł1340,65 zł
Waga hurt*Waga detalPrzeznaczenie
Fiński4kg2kg | 500g | 50gna ściany (nr1)
Islandzki5kg2,5kg | 500g | 50gna ściany (nr2)
Norweski5kg2,5kg | 500g | 50gdo dekoracji (nr1)
Szwedzki5kg2,5kg | 500g | 50gdo dekoracji (nr2)
*od 5 kartonów hurt rabat -20zł/karton lub wysyłka za 0zł
mech-chrobotek-na-sciane-kilogramy

Do pobrania

pdf_icon-300x300
Katalog Produktów
Zobacz PDF


Montaż

Podczas tworzenia naszych paneli 3D z mchu chrobotka szczególną uwagę zwróciliśmy na montaż. Miał być łatwy i szybki. Panel posiada miejsce na wieszak, który jest umieszczony w tylnej, górnej części. Panele z mchu wystarczy zawiesić na kołkach lub przykleić czy też przykręcić do ściany na uchwyty montażowe lub kołki montażowe do zawieszenia na ścianie.

Uwaga! W przypadku gdy kupujesz gotową usługę ściany z mchu u naszych wykonawców sprawdź czy mech osadzony jest na materiale wodoodpornym, ponieważ niektóre płyty nie nadają się do stosowania w łazienkach czy SPA. Panele Scandinavian Reindeer Moss wykonane są z lekkiej i wytrzymałej płyty wilgocioodpornej o grubości 5mm. Na niej osadzony jest mech chrobotek o wysokości ok. 5-6cm. Płyty poprzez łączenie ze sobą, tworzą zwartą i gęstą ścianę z prawdziwie naturalnego mchu.