Panele z mchu na ścianę - wertykalny ogród w mieszkaniu
Darmowa wysyłka 0zł przy zamówieniach od 5,01kg

Panele z mchu na ścianę – wertykalny ogród w mieszkaniu

sciana z mchu

W twoim domu brakuje żywej zieleni, przy której najlepiej się odpoczywa? Zielone panele z mchu z powodzeniem mogą zastąpić wymagające pielęgnacji rośliny doniczkowe. Ściana z chrobotka i roślin stabilizowanych jest alternatywą dla modnych ostatnio ogrodów wertykalnych, którą możesz zastosować nie tylko w mieszkaniu, ale także w biurze, hotelu czy restauracji. Jak zamontować mech na ścianie i jak powstają żywe panele z mchu? 

Panele z mchu – wieczna zieleń w twoim wnętrzu

panel z mchu na ścianę mapa

Żywe ściany z mchu cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród topowych projektantów wnętrz i miłośników oryginalnego designu. Choć panele z mchu określane są czasem mianem „żywych”, warto pamiętać, że mech poddawany jest procesowi stabilizacji. Oznacza to, że zawarta w nim woda zastępowana jest specyficzną mieszanką gliceryny z dodatkiem naturalnych środków konserwujących. Roślina zostaje niejako uśpiona, przez co staje się bardziej trwała i nie wymaga pielęgnacji. Jednocześnie zachowuje soczysty, intensywny kolor i sprężystą strukturę. Mech na ścianie nie jest więc żywy, lecz spreparowany, jednak swoim wyglądem przypomina żywą zieleń. W naszym sklepie internetowym możesz zamówić panel z mchu na wymiar, który wykonamy dla ciebie z oryginalnego Scandinavian Reindeer Moss. To naturalny produkt zbierany przede wszystkim w lasach Skandynawii. W Polsce jest prawnie chronionym porostem, dlatego sprowadzamy go bezpośrednio z Finlandii, Norwegii czy Islandii.

Jest wiele sposobów na zastosowanie mchu w aranżacji domu czy biura. Można postawić na efektowne ozdoby, na przykład żywe obrazy z mchu, które stanowią idealne wykończenie wnętrza w stylu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym lub skandynawskim. Kiedy jednak chcemy, aby zielony obszar był większy, warto przemyśleć wyłożenie mchu na powierzchni całej ściany. Instalując mech na ścianę można uzyskać intrygujący efekt leśnego runa w pomieszczeniu.

Jak powstają żywe ściany z mchu?

Ściana pokryta mchem i egzotycznymi roślinami bez wątpienia robi ogromne wrażenie. Wcale jednak nie oznacza to, że trzeba mieć szczególne umiejętności, by zamontować panele z mchu. Opatentowane przez nas panele zostały tak zaprojektowane, aby ich montaż był łatwy i szybki. Warto zaznaczyć, że mech musi być wyklejany na powierzchni chroniącej go przed wilgocią. Z tego powodu nasze panele z mchu powstają na wilgocioodpornych płytach. Są lekkie, a jednocześnie wytrzymałe, toteż zamontowanie ich na ścianie nie powinno stanowić większego problemu. Najczęstszym wyborem naszych klientów jest prostokątny lub kwadratowy panel z mchu. Jeżeli jednak marzy ci się kompozycja o bardziej fantazyjnym kształcie, równie chętnie ją dla ciebie przygotujemy. Mech na ścianie może przybrać formę:

  • przestrzennej kompozycji,
  • napisu,
  • logo,
  • koła, trójkąta, heksagonu lub innej figury geometrycznej.

Ściana z chrobotka nie jest jedyną opcją, na którą możesz się zdecydować. Panel z mchu poduszkowego to także świetny wybór – zwłaszcza, jeśli podobają ci się nietypowe, wyszukane kompozycje o nieregularnej powierzchni. Jego wypukła forma pozwala na stworzenie niezwykle efektownych paneli ściennych. Mech poduszkowy świetnie komponuje się z mchem płaskim i roślinami stabilizowanymi dostępnymi w naszej ofercie.

Panel z mchu DIY, czyli jak samodzielnie ozdobić ścianę chrobotkiem

okrągłe panele z mchu

Żywe obrazy z roślin komponowane są przez doświadczonych florystów, którzy wiedzą, jak dobrać do siebie poszczególne gatunki i kolory, by osiągnąć najlepszy efekt. Jeżeli jednak masz ochotę na skomponowanie żywej ściany samodzielnie, możesz zrobić panel z mchu DIY. W naszym sklepie znajdziesz wszelkie niezbędne akcesoria do montażu. Wystarczy kupić u nas podłoże korkowe, klej florystyczny z pistoletem i mech luzem. Jest to bardzo czasochłonne, ale zarazem niezwykle satysfakcjonujące zajęcie. Jeżeli zależy ci na uzyskaniu bardziej skomplikowanej kompozycji lub chcesz wykleić mech na dużej powierzchni, warto skorzystać z profesjonalnych usług naszych monterów. Na swoim koncie mamy już mnóstwo udanych realizacji – zarówno jednolitych ścian z chrobotka, jak i fantazyjnych obrazów przypominających najprawdziwsze dzieła sztuki. Chętnie zrealizujemy twoją wizję!