Jak wygłuszyć pokój? Nieoczywisty sposób na wyciszenie ścian
Darmowa wysyłka 0zł przy zamówieniach od 5,01kg

Jak wygłuszyć pokój? Nieoczywisty sposób na wyciszenie ścian

mech leśny na ścianie

W twoim domu lub biurze są problemy z akustyką? Zauważyłeś, że nie możesz się skupić, bo ciągle coś cię rozprasza? Wiele osób boryka się z problemem nieodpowiedniego wyciszenia pomieszczeń czy wytłumienia dźwięku w nich. Istnieją różne sposoby na wyciszenie mieszkania, jednak nie wszystkie są równie skuteczne. Bardzo często ani panele akustyczne nie pasują do eleganckiego salonu, ani tym bardziej regał z książkami nie sprawdzi się w łazience…Doskonałą alternatywą dla popularnych paneli wyciszających może być naturalny panel z mchu stabilizowanego. Z tego artykułu dowiesz się, jak można wygłuszyć pokój przy użyciu mchu.

Jak wyciszyć pokój? Mech stabilizowany jako naturalny ekran akustyczny

chrobotek na ścianie w salonie

Nie ulega wątpliwości, że hałas utrudnia skupienie i odpoczynek. Nic zatem dziwnego, że wiele osób szuka skutecznych sposobów na wyciszenie pomieszczenia w domu lub biurze. Za jeden z najbardziej popularnych można uznać zamontowanie tzw. „podwieszanego sufitu”, którego zadaniem jest tłumienie dźwięków dobiegających z góry. Jest on wykonany z karton-gipsu i niezwykle popularny w wielu rozwiązaniach budowlanych. A co, gdyby zamiast nudnej płyty ze sklejki zamontować przy suficie trochę zieleni? To doskonały sposób na wygłuszenie mieszkania, a jednocześnie niespotykane rozwiązanie wykończeniowe. Być może, zastanawiając się nad tym, jak wygłuszyć sufit nie brałeś pod uwagę zastosowania mchu. Warto jednak przyjrzeć się bliżej właściwościom dźwiękochłonnym mchu stabilizowanego. Chrobotek wykazuje wysoki współczynnik izolacji akustycznej. Dzięki swej zdolności do absorbowania dźwięków jest w stanie wyciszyć pomieszczenie od kilku do nawet kilkunastu decybeli w całym paśmie słyszalnym. Sekret tkwi w gąbczastej budowie mchu, która nie tylko dodaje mu atrakcyjności wizualnej, ale także odpowiada za pochłanianie fal dźwiękowych.

Mech stabilizowany na suficie pozwala skutecznie wygłuszyć pomieszczenie i poprawić jakość dźwięku. Jednocześnie prezentuje się znacznie bardziej efektownie niż tradycyjne sposoby na wyciszenie wnętrza. Zielony sufit z chrobotka lub mchu poduszkowego urozmaici design twojego mieszkania, a przy tym odizoluje cię od uciążliwych hałasów dobiegających z otoczenia.

Jak wygłuszyć pokój w bloku? Zastosuj dekoracyjny panel z mchu!

chrobotek w ramie heksagon kolorowyMieszkańcy bloków często szukają sposobu na wyciszenie pomieszczenia, które znajduje się obok hałasujących sąsiadów. Czy ty także zastanawiasz się, jak wygłuszyć pokój w bloku i odciąć się od odgłosów dobiegających z sąsiednich mieszkań? Panel z mchu dekoracyjnego świetnie sprawdzi się w sypialni, pokoju dziecięcym i niemal każdym innym pomieszczeniu. Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywasz i regenerujesz siły po całym dniu. Cisza jest niezbędna, abyś mógł cieszyć się dobrą jakością snu. Szukając w Internecie porad dotyczących tego, czym wygłuszyć ścianę w sypialni możesz przeczytać o zastosowaniu tapicerowanych paneli akustycznych, mat gumowych i folii dźwiękoizolacyjnej. My natomiast proponujemy wprowadzenie do wnętrza odrobiny zieleni.

Panel z mchu stabilizowanego działa niczym naturalny pochłaniacz hałasów. Co więcej, ten wyjątkowy ekran dźwiękochłonny pozwoli ci stworzyć designerskie wnętrze zgodne z obecnymi trendami. Zieleń sprzyja regeneracji, odpręża i uspokaja, a to dodatkowy powód, by zastosować ją w swojej sypialni. Ściana z mchu będzie świetnie komponować się zarówno z nowoczesną, jak i bardziej klasycznie urządzoną sypialnią. Podobne rozwiązanie sprawdzi się w innych pomieszczeniach w mieszkaniu. Nie musisz koniecznie decydować się na całą ścianę wykończoną mchem. Czasem wystarczy dodać kilka elementów w formie obrazków. Nawet niewielkie ilości mchu są w stanie częściowo wytłumić hałas działając niczym wewnętrzne ekrany akustyczne. Kilka okrągłych paneli z mchu zawieszonych na ścianie to skuteczny i efektowny sposób na to, jak wygłuszyć pokój dziecka. W dziecięcym pokoju świetnie będą też prezentowały się panele z kolorowego chrobotka w kształcie heksagonów, takie jak na zdjęciu. Za ich pomocą wprowadzisz do wnętrza trochę barw, a przy tym zadbasz o wyciszenie ściany.

mech chrobotek akustyka

Jak wyciszyć pomieszczenie biurowe?

panel akustyczny z mchu

Wewnętrzne ekrany akustyczne sprawdzają się nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale także w biurach. Wykonywanie pracy umysłowej wymaga dużego skupienia, a cisza zdecydowanie sprzyja koncentracji. Mnogość bodźców sprawia, że pracownicy są rozproszeni i nie potrafią zebrać myśli. Problem ten jest szczególnie uciążliwy w biurach mieszczących się w centrum dużych miast lub budynkach administracyjnych znajdujących się w pobliżu ruchliwych ulic. Co ciekawe, dopuszczalne wartości hałasu w pomieszczeniach biurowych są określone przepisami BHP. Według obowiązującej w naszym kraju normy technicznej poziom dźwięku w pomieszczeniach administracyjnych i biurach projektowych do opracowywania danych i innych prac teoretycznych nie może przekraczać wartości 55dB.

Jak wygłuszyć pomieszczenie biurowe, a jednocześnie nie zaburzyć panującego w nim wystroju? Aby zminimalizować hałas i zapewnić każdemu z pracowników nieco prywatności stosuje się różnego rodzaju ścianki działowe. Zazwyczaj są wykonane z płyt gipsowych, szkła albo drewna. Można jednak wykazać się kreatywnością i ustawić w biurze ścianki działowe, które nie tylko spełnią swą funkcję praktyczną, ale także wprowadzą do wnętrza nowoczesny klimat. Chodzi oczywiście o zielone panele ze stabilizowanego mchu. Ich dźwiękochłonne właściwości mogą znacznie poprawić ergonomię pracy. To jednak nie jedyne zalety ściany z chrobotka. Ten naturalny panel akustyczny nie wymaga praktycznie żadnej pielęgnacji. Stabilizowany mech jest niejako „uśpiony”. Nie musisz go podlewać, przycinać ani pryskać. Bezobsługowa ściana z chrobotka zachowuje swój pierwotny wygląd nawet przez kilkanaście lat.

Ile kosztuje wyciszenie pokoju panelami z chrobotka?

Kiedy już wiesz, jak wygłuszyć pokój w mieszkaniu albo pomieszczenie biurowe, powstaje kolejne ważne pytanie: ile to będzie kosztować? Cena, którą musisz zapłacić za wyciszenie pomieszczenia, oczywiście jest zależna od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujesz. Dla przykładu za dobrej jakości tapicerowany panel akustyczny o wymiarach 120×120 centymetrów zapłacisz około 1600 złotych. Wiecznie zielony, dekoracyjny panel z chrobotka premium o tych samych wymiarach to koszt mniej więcej 2370 złotych. Biorąc pod uwagę fakt, że panel z mchu to jednocześnie ekran dźwiękochłonny i wspaniała ozdoba, różnica cenowa nie jest duża. Pamiętaj też, że płacisz za produkt najwyższej jakości, wykonany z chrobotka importowanego ze Skandynawii. To w 100% naturalny i prawdziwy mech Reindeer Moss poddany trwałej impregnacji. Niezależnie od tego, czy panel z mchu zainstalujesz na ścianie czy na suficie, czy też zdecydujesz się na kilka małych obrazków z chrobotka, na pewno odczujesz różnicę w akustyce pomieszczenia. Nie tylko odizolujesz pokój od niechcianych dźwięków, ale także stworzysz w nim swój własny kawałek lasu!