Nowoczesny Stolik z Mchu Premium od Scandinavian Moss
Darmowa wysyłka 0zł przy zamówieniach od 5,01kg

Stolik kawowy z mchem

Stolik z Mchem

Drewniany Stolik z Mchu od Scandinavian Moss

Prawdziwe stare drewno i mech jakości premium od Scandinavian Moss, to dwie cechy, które różnią ten stół z mchem od zwykłych stolików dostępnych na rynku.

Do naszych mebli z mchem stosujemy wyłącznie mech jakości premium. Dlaczego?

Kupując mech w sklepach internetowych czy od projektantów, zwracaj uwagę czy pochodzi ze skandynawskiej dystrybucji, najlepiej fińskiej lub od Scandinavian Moss czy norweskiej, który ma wyższą zawartość gliceryny stosowanej przy stabilizacji, jest równo wybarwiony i zbierany jest wyłącznie ten gęsty, o pięknych głowach, z późnego okresu.

Dla kupującego jest to bardzo ważne, żeby mech do takich realizacji był wybierany w sposób przemyślany, ponieważ rynek jest przesycony chińskim mchem dostępnym na giełdzie np stosowanym do produkcji wieńców czy ozdób świątecznych z mchu. Chiński mech, choć strukturą przypomina mech skandynawski to w rzeczywistości, nie jest tak atrakcyjny dla oka jak przedstawiony na zdjęciach. Mianowicie jego plecha jest bardziej rozłożysta i miejscami pusta w środku, co więcej po kilku miesiącach od zakupu płowieje, opada i zwyczajnie psuje efekt wizualny całego produktu, stanowiąc dość spory problem dla nabywcy.

Wyróżniamy rodzaje mchu:

  • Mech poduszkowy (mech gąbczasty, kulisty, okrągły, kępkowy, wypukły, boll moss)
  • Mech płaski (trawiasty, płaski w płatach, trawiasty w kawałkach, flach moss, flat moss green, grass green)
  • Mech chrobotek (chrobotek reniferowy, reindeer moss, moss decorations, moss decor, moss decoration, porost norweski, mech chrobotek norweski spring green, chrobotek moss green)
  • Norweski lub francuski Mech Leśny Gąbczasty Premium jest rzadko dostępny w formie kulistej przeznaczonej na mech na ścianie. Ten rodzaj mchu potoczne jest także zwany jako Wypukły, Kępkowy, Górski, Poduszkowy, Kulisty Norweski, Mech Okrągły, czy z angielskiego Boll Moss

    mech lesny poduszkowy realizacja 1
    stół z mchem